Національний радіодиктант: стали відомі найпоширеніші помилки

10.6т
Читати матеріал російською

Всеукраїнський диктант національної єдності у 2019 році відбувся за новими правилами: написаний текст потрібно було надіслати в електронному варіанті впродовж 15 хвилин, а не двох днів, як було раніше. Саме тому, на думку співорганізаторки диктанту Олени Зелінченко, цьогоріч так мало абсолютних переможців – всього два.

Про найтиповіші помилки, причину малої кількості призерів і про заплановані нововведення на 2020 рік – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Текст виявився досить складним для учасників диктанту, адже вже в заголовку "Від бересту – до "цифри" більшість зробили помилку.

Радіодиктант-2019: стали відомі найпоширеніші помилки

Радіодиктант-2019: стали відомі найпоширеніші помилки. Джерело: Українське радіо

Українське радіо

"Найпоширеніша помилка – цифра без лапок. У "пастку" від Олександра Авраменка потрапили майже всі потенційні переможці. Другою поширеною помилкою була відсутність тире в назві диктанту. Далі – кома-тире після "у мармурі" (хтось ставив тире, хтось кому, і рідше писали правильно – і кому, і тире). Одна зі слухачок надіслала диктант без помилок (навіть цифру в лапки взяла), але Українське радіо взяла в лапки і "зрізалася", – розповіла Зелінченко.

За словами співорганізаторки, наймолодшою учасницею стала Валерія Кравченко, учениця 2-Б класу. А найстарші українки вже не вперше пишуть текст. 80-річна Надія Скорик цьогоріч взяла участь у події ввосьме, а 73-річна Валентина Бикова з Полтави – вчотирнадцяте.

За підрахунками, найактивнішими областями були Київська, Львівська і Донецька. Диктант писали і закордоном. Так, найбільше листів надійшло з ОАЕ, Польщі, Білорусі, Росії, Йорданії, Малайзії, Канади, Ізраїлю, Китаю та інших.

Також Зелінченко поділилася і планами на 2020 рік. Враховуючи, що наступного року буде ювілейний Всеукраїнський радіо диктант національної єдності, організатори вже починають думати, як його провести.

"Звісно, ми одразу ж почали аналізувати зроблену роботу і нововведення. Наприклад, технічно ми були готові, що виникнуть труднощі. Втім, побоюючись, що підведе месенджер у "Фейсбуці", отримали більше проблем з "Вайбером" (там була значно більша кількість листів). Тому вже зараз думаємо, як наступного року вдосконалити й полегшити технічну складову надсилання листів (на одну адресу, в один клік тощо)", – додала Зелінченко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 8 листопада тисячі українців до Дня української писемності та мови написали Всеукраїнський радіо диктант національної єдності. Також було оприлюднено правильний текст. Згодом розповіли, що жодної помилки не припустилися тільки дві людини.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Освіта в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".