Как поступить в ВУЗ мечты: важные шаги для абитуриента

Как поступить в ВУЗ мечты: важные шаги для абитуриента

Вступна кампанія з року в рік нагадує палку кориду. Вступники, наче тореадори, намагаються приборкати хвилювання та підкорити найбільший бал ЗНО. Зовсім необов'язково розмахувати червоною ганчіркою у вигляді ігнорування підготовки. Кожен і так "скуштує" свою порцію екстриму, вступаючи в омріяний виш. Починаючи від складання ЗНО, реєстрації в електронному кабінеті, творчих конкурсів, визначення пріоритетів вступу і аж до зміни статусу абітурієнта на студента.

Спробуємо якнайкраще розібратися у всіх тонкощах та хитросплетіннях "абітурієнтської кориди" за місце в студентських лавах.

Крок перший – обов'язковий: успішно скласти кілька різноманітних дисциплін.

Щонайменше 3 предмети – першочергова місія вступника, який не планує пов'язати життя з творчими або спортивними спеціальностями. Впоравшись із солов'їною, історією і математикою мінімум на 125 балів – залишаємо мізерний шанс позмагатися за омріяний бюджет. Очікуючи манни небесної, важливо не проґавити стислі дедлайни реєстрації. Про них детальніше далі...

Крок другий – формальний: безпомилково створити власний віртуальний плацдарм.

Для подачі документів в омріяні ВУЗи (цьогоріч їх п’ять на бюджет і ще три десятки на контракт) реєструємо електронний кабінет. Таке випробування для вступників триває з 1 липня. Сам вигляд (фронт енд) сайту розроблений шаблонно і непривабливо.

Видео дня
Как поступить в ВУЗ мечты: важные шаги для абитуриента

Навігація радше дезорієнтує, аніж скеровує. Увійшовши в кабінет вступника – реєструємось. Це можна зробити швидко і без проблем. Труднощі очікують попереду.

Как поступить в ВУЗ мечты: важные шаги для абитуриента

Тому уважність – головна зброя, з якою потрібно йти в баталії. Будь-яка помилка при введенні даних, випадкове подання заяви в небажаний ВНЗ або неякісна фотографія можуть звести нанівець потуги абітурієнта-тореадора.

Як у вирі хвилювань не загубити важливу місію?

Палочкою-виручалочкою може стати відео інструкція Міністерства освіти. Вона допомагає покроково пройти шлях до бажаного ВНЗ без оказій.

Спеціальні консультаційні центри при деяких ВНЗ та в освітніх компаніях з підготовки до вступу – ще один лайфхак, яким гріх не скористатися для власного спокою і перестраховки. Вони гарантують створення електронного кабінету та чіткий алгоритм подання заяв. Головне – правильно визначитися зі "сродними" спеціальностями та бажаним вишем.

Крок третій – свідомий: обрати храм науки.

Поспішати, не поспішаючи! Важливо моніторити ситуацію з популярністю ВНЗ серед вступників. Окрім цього, варто розуміти, яка корида до снаги, оскільки це не гра, а відповідальний життєвий вибір. Поспіх в цій ситуації – невиправданий, адже можна потрапити або в капкан власних ілюзій, обравши ВУЗ помилково, або не вступивши до вишу взагалі!

"Бюджетний поріг" в 125 балів для більшості спеціальностей – додає оптимізму, але не впевненості. Адже це номінальний мінімум, який передбачає держзамовлення лише за відсутності конкуренції.

В уяві приміряємо на себе мантію судді чи костюм адвоката. Тоді будьте готові поборотися за конкурсний бал не менш, як 140. Якщо ж бачимо себе в білому халаті з фонендоскопом на шиї, то і поготів доведеться здолати планку в 150 балів.

Регіональні коефіцієнти та можливість використання сертифікатів ЗНО минулих років – інструменти, що можуть вберегти від фіаско, але не гарантують тріумфу. У першому випадку є можливість збільшити свій конкурсний бал, покращивши шанси на вступ. У другому – додаткова "вступна подушка безпеки", якщо раптом не вдасться скласти необхідну кількість предметів. Але підсумковий успіх залежить від ваших знань та подальшого вибору.

Заявами на бюджет чи контракт необхідно розпорядитись грамотно. З 14 липня – момент істини: початок подання електронних заяв на зарахування до вишів! Пріоритети на бюджет теж розставляємо в певній послідовності, де 1 – найбажаніший ЗВО, а 5 – гарна альтернатива, яка програє конкуренцію ще попереднім трьом запасним варіантам.

Крок з розряду "не для всіх" підтюпцем. Творчі конкурси – додатковий тягар та ще один зоряний шанс.

Скласти ЗНО лише з двох предметів – можливість "вийти сухим із води" для абітурієнтів, які завалили математику. А ще це екзамен –проявити непересічні здібності для тих, хто захотів пірнути з головою в океан творчості або спорту.

Тому необхідно постійно бути в стрімі, аби не пропустити інформацію про дату та час конкурсів.

Цьогоріч творчі змагання юних тореадорів проходять в кілька раундів: з 1 по 13 липня для "бійців за бюджет". А далі півтора тижні кориди виключно для вступників на контракт.

Для тих, хто не претендує навчатися за державний кошт 16 липня – точка неповернення. Не проґавте! Лише три дні на подання заяв - "спартанські умови" для творчих вступників. Чи не так? Тому "Очі бояться, але пальці завзято "б’ють" по клавішам, не покладаючи нічого". Приблизно так відбувається процес подачі заяв на вступ.

Для борців же за бюджет дедлайни менш жорсткі - свято вибору триває до 23 липня.

Опісля часу Ч ще є п'ять нервових днів очікування на оприлюднення рейтингових списків. Шквал переживань та молитви "богу Шарі" - характерна картина абітурієнта-ждуна.

Крок-спотикання: несподівано, раптово і на ходу.

Припустімо, все складено "на відмінно", електронні заяви розіслано, але змінити статус на студента не дозволяє людський фактор. Оригінал сертифікату ЗНО можна загубити або пошкодити.

Що робити в такому випадку?

Регіональний УЦОЯО вам в допомогу. Пакет документів з копій та світлин – обов'язковий.

Справа вирішена, але що зі вступом?!

Крок четвертий - тріумфальний. Подання документів на зарахування.

З року в рік молодь скаржиться на незручність, постійні оказії та недолугість сайту. В такому "пеклі" дочекатися омріяного дзвінка про зарахування – подвиг.

Навіть, дрібна осічка – можливість опинитися на узбіччі вступної кампанії. Грамотно поєднавши високі результати ЗНО та відповідальність в дотриманні алгоритму вступу, можна почути заповітні слова "Вітаємо! Ви на бюджеті!" Але це ще не все!

Достатньо лише проґавити момент подачі в заклад оригіналів документів до 18:00 другого серпня – і бюджетне місце анулюється!

Якщо така прикрість сталася, то і це не "кінець світу". Шанс вступити на контрактну основу залишається. Але важливо не наступити на "граблі" дедлайнів вдруге. Рецепт є! Панацея від неуважності, рутини і гаяння часу – освітні центри! Так, скажімо, Всеукраїнська освітня компанія Setstud надає послугу "Супровід до дверей". Всі зміни і новації вступної кампанії відстежуватимуться в автоматичному режимі без участі абітурієнта. "На варті" інформаційного потоку персональний менеджер-поводир.

Навряд чи хтось засумнівається, що вступна кампанія, ніби заплутана драматургія з багатьма невідомими. Трагедія це, феєричний хеппі енд чи трагіфарс – залежить лише від головного героя, що пише власну історію. От тільки писати її самотужки в підлітковому віці – зовсім не просто...

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...