"Туалетний папір важливіший": педагог дорікнув школам за байдуже вивчення української мови
!['Туалетний папір важливіший': педагог дорікнув школам за байдуже вивчення української мови](https://i.obozrevatel.com/2020/2/11/unnamed-1.jpg?size=1944x924)
Ексглава Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук дорікнув школам за те, що вони належним чином не навчають учнів української мови.
Як написав педагог на Facebook-сторінці, відведено більше 3000 годин навчального плану, щоб вивчити українську мову та літературу за 11 років. Проте все одно 16% випускників ЗНО з цього предмету не складають, пише Моя Школа OBOZREVATEL.
Читайте: Вчителів російськомовних шкіл навчатимуть української: Новосад розповіла деталі
"Експерти Державної служби якості освіти, проводячи інституційний аудит в школах, не звертають жодної уваги на те, як володіють українською мовою ті, хто навчає або навчається. Про відсутність туалетного паперу у висновках знайдете запис, а про те, як у цій школі навчили української мови – ні", – обурився Лікарчук.
На його думку, рівень володіння українською мовою учнями і вчителями є одним із найважливіших індикаторів якості освітньої діяльності навчального закладу. Проте в школярів немає бажання цього робити, а у вчителів і керівників шкіл – відповідальності.
"Сьогодні в машині із радіоприймача почув таке: "Існуючу програму з української літератури для середньої школи, мабуть, укладали в радянському КДБ. Щоб із шкільних літ виховати ненависть до української літератури". Не в брову, а в око", – додав Лікарчук.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше розповідалось, хто з "Слуг народу" хотів повернути російську мову в школи.