У перший клас із 5 років: нардеп пояснив українцям суть нововведення

4.7т
Читати матеріал російською

12-річну систему навчання в школах України скасовувати не будуть. При цьому дітям буде не обов'язково йти у перший клас у віці 5 років.

Про це на пресбрифінгу на форумі "Україна-30" заявив Сергій Бабак, голова комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, передає кореспондент OBOZREVATEL.

Бабак зазначив, що початок навчання дітей із 5 років – це лише один із запропонованих механізмів 12-річки. Батьки ж можуть самостійно вирішувати, коли відправляти дитину до школи.

Для влади не є принциповим, закінчить школяр навчання у 18 чи 19 років, тож на державному рівні обов'язковий початок отримання освіти з 5 років не запроваджуватимуть.

Нагадаємо, що у Міністерстві освіти України запропонували відправляти дітей до школи з 5 років. Тоді міністр освіти Сергій Шкарлет навів приклад, що в деяких країнах Європейського Союзу починають навчання в школах саме з цього віку, а закінчують у 17.

Як повідомляв OBOZREVATEL, кожен випускник 9-го класу в Україні зможе продовжити навчання у ліцеї. У межах децентралізації органам місцевої влади хочуть надати повноваження для створення старших профільних шкіл.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Моя школа" на сайті "OBOZREVATEL".