Українська школярка отримала грант у пів мільйона гривень на свій винахід

Українська школярка Анастасія Кононенко отримала державний грант у пів мільйона гривень на власний винахід – перемикач клімат-контролю.

Дівчина стала наймолодшою переможницею конкурсу підтримки винаходів від Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, повідомили на сайті Фонду підтримки винаходів Мінекономрозвитку.

"Розробка школярки – спеціальний пристрій, що автоматично вмикає клімат-контроль всередині зачиненого авто. Він покликаний врятувати в першу чергу дітей та тварин, які опинилися в замкненому просторі", – йдеться в повідомленні.

Основа приладу – датчики температури, руху, звуку та мікроконтролер. Коли датчик температури спрацьовує, то подає сигнал до мікроконтролера, що автоматично заводить двигун та вмикає клімат-контроль в салоні автівки.

Винахідниця мріє, щоб її розробку встановлювали в авто ще на заводі. Отриманий грант школярка може витратити на розробку бізнес-моделі, підготовку презентаційних матеріалів, лабораторне тестування винаходу, підготовку патенту.

Анастасія Кононенко

Анастасія Кононенко. Джерело: sfii.gov.ua

sfii.gov.ua

Як повідомляв OBOZREVATEL, українська школярка придумала метод утилізації поліетилену.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Місце