Як не збожеволіти під час карантину з дітьми: психологиня порадила тихі ігри

Дитяча психологиня Світлана Ройз назвала цікаві тихі ігри для батьків, які чутливі до шуму та гучних звуків.

Експертка на Facebook-сторінці написала, що багато дітей до шести років не вміють контролювати гучність мовлення.

Ройз проконсультувалася з нейробіологом Катериною Винник та назвала тихі ігри, які вже встигла випробувати на практиці:

Як не збожеволіти під час карантину з дітьми: психологиня порадила тихі ігри

Як не збожеволіти під час карантину з дітьми: психологиня порадила тихі ігри. Джерело: The Family Trainer

The Family Trainer

1. Пульт управління. На подушечках пальців дитини малюємо фломастером "кнопку гучності". Наприклад, на вказівному пальчику – червоним кольором ставимо крапку – голосніше, на безіменному – синім кольором – тихіше.

Тренуємося, пропонуємо сказати слово, наприклад, "мама", або ім'я дитини, натискаємо кілька разів на пальчик – дитина говорить слово в залежності від "кнопки" і кількості "кліків" голосніше-тихіше. Доводимо до найбільшої гучності, а потім, зупиняємо на потрібній. Коли дитина знову буде говорити голосніше, посміхаючись, доторкаємося до її "кнопки", або просимо, щоб вона сама доторкнулася.

2. Гра в "шпигунів", в мишок і кота. Мишка повинна тихенько, беззвучно пробратися і щось заздалегідь продумане у кота схопити.

3. Диригент. змахує рукою вгору – це сигнал інструментів "грати голосніше", рукою вниз – знижуємо гучність, збираємо руку в кулак – мовчання. Даємо можливість дитині теж побути диригентом.

4. Букви в рядок. Від маленької до величезної. І навпаки, від величезної, до маленької. Просимо дитину дивитися на літери, вимовляти звук, підвищуючи або знижуючи гучність (чим менше буква, тим тихіше звук і навпаки).

5. Кожні кілька годин – 2 хвилини тиші. Призначаємо дитину головною. Коли задзвенить будильник, вона подає всім сигнал – "Слухаємо тишу".

6. Шепотуньки. Розмови в родині тільки пошепки.

7. Ваза. Складаємо всі гучні голоси. Коли хочеться сказати голосно, свій голос потрібно "взяти" з вази.

8. Опера. У родині не говорять, а співають.

9. Перетворення. Говоримо, як маленькі ліліпутики, мишки або мурашки, а потім, як велетні або слони.

10. Мовчанка. Хто перший скаже слово, той програв.

Як повідомляв OBOZREVATEL, "вчителі року" порадили, як зацікавити дітей навчанням на карантині.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Карантин в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".